Szczepienia na Covid-19 Gdynia

Szczepionka na koronawirusa NFZ, która chroni przeciw SARS-CoV-2 COVID-19

Punkty szczepień w Gdyni

Oficjalne punkty szczepień w Gdyni zostały ogłoszone. Informujemy, że nasz niepubliczny zakład opieki zdrowotnej przychodnia Nasz Gabinet w Gdyni spełniała odgórnie zalecenia Ministerstwa Zdrowia, dlatego od lutego 2021 zapraszamy do zapisów na szczepienia w ramach narodowego programu szczepień. Szczepionka jest refundowana, a do jej wykonania wystarczy jedynie wcześniejsza telefoniczna rejestracja. Punkty szczepień sieci naszych przychodni są całkowicie sterylne, a samo wykonanie szczepionki odbywa się szybko i z zachowaniem bezpieczeństwa. Zapraszamy do kontaktu i szczepienia przeciw COVID-19. Placówki North Medical Holding SP. Z O. O. w całej Polsce są jednym z oficjalnym punktów szczepień przeciwko wirusowi.    

Przed przystąpieniem do szczepień w punkcie Nasz Gabinet Gdynia, należy pamiętać o wcześniejszym wypełnieniu poniższego kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego.

Pobierz

Jak wygląda proces szczepienia na koronawirus Gdynia

Koronawirus SARS-CoV-2 zmienił styl życia ludzi na całym świecie. Spowodował zmiany w trybie nauczania, pracy, usług medycznych. Miał niekorzystny wpływ na gospodarkę kraju. Rozdzielił rodziny, ograniczył przemieszczanie się i zabrał życie ponad 1,6 mln osób (dane na dzień 18.12.2020 r.).

Szczepienia na koronawirusa Gdynia to ogromna szansa na uodpornienie mieszkańców oraz powrót do normalnego trybu życia.

Rejestracja na szczepionki przeciw koronawirusowi Trójmiasto odbywają się według specjalnych zaproszeń, które pacjenci dostają na Elektronicznej Platformie Medycznej P1. Szczepienia przeciw COVID-19 Gdynia przeprowadzane są w stacjonarnych oraz mobilnych punktach szczepień.

Mogą to być przychodnie, szpitale, gabinety medyczne, ośrodki leczenia. Szczepionki przeznaczone są dla dwóch dawek iniekcji na jednego pacjenta w odstępie czasowym ok. 20 dni. Szczepienia przeciwko koronawirusowi są bezpłatne.

doktor trzymający fiolkę ze szczepionką na covid-19

Powody, dla których warto się zaszczepić przeciw wirusowi podczas narodowego programu szczepień

Szczepienia będą darmowe, a każda osoba, która zaszczepi się otrzyma Status Osoby Zaszczepionej. Polskie Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że osobom takim będą przysługiwać niektóre benefity. Dlaczego warto zaszczepić się przeciw koronawirusowi?

Kolejność szczepień przeciwko koronawirusowi w Trójmieście

Szczepienia przeciw koronawirusowi odbywają się według ustalonej hierarchii. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło cztery etapy szczepień, do których musi dostosować się również każdy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. Pierwszą z nich jest grupa 0, czyli m. in.: Do grupy I zalicza się: Kolejną fazą jest szczepienie osób z II grupy, czyli na przykład: W ostatniej fazie zaszczepione zostaną osoby z III grupy, czyli tzw. reszta populacji ludzkiej. Rejestracja jest otwarta dla wszystkich, jednak w żaden sposób nie da się otrzymać szczepienia wcześniej, niż zostało to odgórnie postanowione.
Rejestracja na szczepienie
+48 508 777 223 Zapraszamy do kontaktu  

Przeciwwskazania do szczepień na koronawirusa Gdynia

Głównym przeciwwskazaniem do szczepień na koronawirusa jest alergia na jeden ze składników. Do szczepienia przeciwko wirusowi nie powinny również przystępować osoby z wysoką gorączką lub ostrymi infekcjami. Każdą wątpliwość w kwestii kwalifikacji do szczepienia, pacjent powinien omówić z lekarzem zanim przystąpi do rejestracji.

Możliwe skutki uboczne po szczepieniu na COVID-19

Po podaniu szczepionki przeciw COVID-19 Gdynia może pojawić się odczyn poszczepienny. Taka reakcja organizmu powoduje złe samopoczucie, jednak nie zagraża życiu. Skutki uboczne ukazują się nie zawsze. Jest to reakcja naturalna i znana medycynie. Może objawiać się w różny sposób: Narodowy Program Szczepień przewiduje rozszerzyć zaangażowanie jednostek samorządu terytorialnego dla osób, u których wystąpią nieprzyjemne dolegliwości po szczepieniu na koronawirusa i otrzymanie pomocy w jednym z punktów szczepień.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej Akceptuję