Szczepienia na Covid-19 Kraków

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Krakowie – za darmo i dobrowolnie. Zaszczep sobie odporność na lata. Zadbaj o siebie i bliskich.

Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 Kraków

Nasza placówka medyczna w mieście Kraków dołączyła do oficjalnych punktów narodowego programu szczepień. Zapisy na szczepienia COVID Kraków są zupełnie darmowe, ponieważ szczepionka refundowana jest w całości przez NFZ. Decydując się na szczepienia w punkcie szczepień, Pacjent nie ponosi żadnych kosztów. Zachęcamy do kontaktu, by dowiedzieć się więcej na temat szczepień i zapisów na szczepionkę.      

Wybierając szczepienia w punkcie Nasz Gabinet Kraków, prosimy o wcześniejsze wypełnienie poniższego kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego.

Pobierz

Szczepienie przeciwko COVID-19 Kraków – kiedy szczepienie na koronawirusa

Lek przeciw koronawirusowi to jeden z najbardziej oczekiwanych preparatów medycznych. Powodem tego jest przede wszystkim szybkie rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2 na niemal całym świecie. Szczepionka COVID-19 w jednym z punktów szczepień wydaje się jedynym skutecznym rozwiązaniem na zakończenie pandemii. Europa nadal czeka na decyzję Europejskiej Agencji Leków – ma ona nastąpić do 23.12.2020 roku.

Gdy okaże się, że proponowane przez firmy farmaceutyczne szczepionki na koronawirusa zostaną zaakceptowane, w Polsce mogą być nawet przed początkiem nowego roku. Rozpoczęcie podawania szczepionek zaplanowano na środek stycznia 2021.

doktor trzymający fiolkę ze szczepionką na covid-19

Jak wyglądają zapisy na szczepienie na koronawirusa w Krakowie?

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepieniem podawanie zastrzyku podzielono na kilka faz. O kwalifikacji decyduje obecnie zawód, wiek oraz stopień narażenia na wirus. Pierwszeństwo ma personel medyczny, seniorzy, żołnierze, urzędnicy i zawody o charakterze publicznym np. nauczyciele i politycy.
Zapisy na szczepionkę +48 508 777 223 Zapraszamy do kontaktu
  Pacjent, który w danej fazie będzie mógł skorzystać ze szczepienia na koronawirusa, otrzyma e-skierowanie – dokument zostanie wygenerowany automatycznie, a jego ważność to 60 dni. Za pośrednictwem dedykowanej infolinii, konta pacjenta online lub bezpośrednio w placówce medycznej pacjent będzie miał możliwość wyboru terminu walki z koronawirusem. Preperat wymaga podania 2 dawek leku w zastrzyku, dlatego pacjent musi być gotowy na odbycie 2 wizyt.

Koronawirus Kraków – bezpieczeństwo i skuteczność

Nowe szczepionki na koronawirusa zostały przebadane zgodnie z ogólnoświatowymi wytycznymi. Nie ma zatem możliwości, aby szczepienie w Krakowie zagrażało zdrowiu lub życiu pacjenta. Zastrzyk typu mRNA nie wpływa na kod genetyczny, a wewnątrz organizmu nie dochodzi do żadnych mutacji. W podaniu szczepień przeciwko COVID chodzi wyłącznie o zasygnalizowanie organizmowi, które białko jest niebezpieczne i co musi się wydarzyć, aby SARS-CoV-2 został powstrzymany. Niektórzy obawiają się również, że dostępne środki zadziałają tylko na konkretny wirus. Preparaty zawsze produkowane są z myślą o podstawowym antygenie, który nie mutuje. Dlatego też szczepienie na koronawirusa w Krakowie nie tylko uodparnia, ale chroni również przed wzajemnym zarażaniem się. Każdy pacjentowi zostanie również przypisany Status Osoby Zaszczepionej. Oznacza to brak obowiązkowej kwarantanny (kontakt z zarażonym lub podróż) i ograniczeń w przypadku spotkań prywatnych lub publicznych.

Kiedy nie można się szczepić na koronawirusa w Krakowie

Pacjenci, którzy przeszli wcześniej COVID-19 mogą wybrać leczenie zapobiegawcze z pomocą szczepionki na koronawirusa w Krakowie. Lekarze nie będą weryfikować występowania przeciwciał przeciw COVID. Jedynie obowiązkowe będzie badanie weryfikujące przeciwwskazania.

Odczyn poszczepienny, czyli co może stać się po szczepionce na COVID-19

Reakcja każdego organizmu na szczepienie przeciw koronawirusowi w Krakowie może być różna. Według badań weryfikujących wykazano, że niektóre objawy mogą się pojawić, lecz oczywiście nie muszą. Czego doświadczały osoby badane po szczepionce na koronawirusa: Nie musisz się obawiać, że to trwale wpłynie na twoje zdrowie. Symptomy powinny ustąpić w ciągu kilku dni.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej Akceptuję