Szczepienia Covid Warszawa

Bezpieczne oraz skuteczne szczepionki na koronawirusa Warszawa!

szczepionka na koronawirus - Warszawa

Szczepienia przeciw COVID-19 Warszawa – główne założenia

Kluczowym celem szczepienia na koronawirusa jest powstrzymanie pandemii COVID-19. W jaki sposób da się to osiągnąć? Szczepienia przeciwko COVID-19 Warszawa powinny być:

  • przede wszystkim bezpieczne, a jednocześnie skuteczne,
  • darmowe dla każdego pacjenta, niezależnie od wieku oraz wykonywanego zawodu,
  • dobrowolne – każdy sam decyduje, czy chce się zaszczepić,
  • łatwo dostępne – narodowy program szczepień przyjmuje coraz więcej różnorodnych punktów szczepień,
  • w wystarczającej ilości szczepionek – na każdą osobę liczona jest podwójna dawka leku, ponieważ pacjent powinien się zaszczepić dwa razy (21 dni od podania pierwszej dawki),
  • w jak najszybszym czasie – sytuacja w świecie jest bardzo napięta, ilość zachorowań rośnie, pacjenci potrzebują rehabilitacji po covidowej. Właśnie dlatego podawanie szczepień przeciw COVID-19 powinno się rozpocząć jak najszybciej w każdym z punktów szczepień przeciwko COVID-19.

Chcesz się zapisać? Zobacz, jaki rodzaj szczepienia wybrać w naszej przychodni.

 

 

Kontakt do punktu szczepień


+48 508 777 223

Zapraszamy do kontaktu

strzykawka a w tle fiolki ze szczepionką przeciwko covid-19

Ochronne szczepienie na koronawirusa

Oficjalne punkty szczepień zostały ogłoszone. Obecnie zgłosić się na szczepienie można telefoniczne lub osobiście w punkcie szczepień. Jedną z takich placówek w Warszawie jest prywatne centrum medyczne Nasz Gabinet. Nasz zespół został do tego doskonale przygotowany, dlatego już teraz zapraszamy do zapisów. Rejestracja jest otwarta, a szczepienia już trwają.

Szczepienie przeciwko COVID-19 dla wszystkich osób w ramach darmowej opieki zdrowotnej odbywa się w sterylnych warunkach przez wyznaczonego do tego lekarza. Po podaniu preparatu immunologiczny układ człowieka wytwarza przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Szczepionki mRNA na COVID-19 są produkowane przez CureVac, Modernę oraz Pfizer/BioNTech. Do osiągnięcia ochrony przed wirusem, wymagane są dwie wizyty. Każda z nich obejmuje dwie dawki na osobę podawane domięśniowo w ramach narodowego programu szczepień przeciw COVID.

Zanim szczepionka koronawirus trafiła na rynek medyczny, przeszła wstępne badania przedkliniczne oraz 3 fazy badań klinicznych. Do pełnej ochrony wymagane są dwie dawki szczepionki. Gwarantuje to jej bezpieczeństwo oraz skuteczność dla każdej grupy pacjentów.

Lista punktów szczepień jest ogólnodostępna. Przed szczepieniem należy odebrać indywidualne e-skierowanie lub skierowanie tradycyjne uzyskane w jednym z centrum medycznych. Termin ważności pierwszego e-skierowania to 60 dni. W przypadku konieczności wystawienia kolejnego skierowania, należy skontaktować się ze swoją przychodnią. Szczepienie jest dobrowolne, jednak szczególnie zalecane w celu ochrony zdrowia całej populacji ludzkiej.

Benefity dla każdego pacjenta po szczepieniu na COVID-19 w ramach narodowego programu szczepień

Wybierając nasz punkt szczepień w centrum Nasz Gabinet Warszawa, należy pamiętać o wypełnieniu poniższego kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że każda osoba, która przyjmie dwie dawki szczepienia na koronawirusa w jednym z punktów szczepień, otrzyma następujące benefity wiążące dla każdego korzystającego z opisywanej formy opieki zdrowotnej:

  • zwolnienie z kwarantanny po przybyciu zza granicy;
  • zwolnienie z kwarantanny po kontakcie z osobą, która ma COVID-19;
  • nieuwzględnianie w obowiązujących ograniczeniach ilości osób podczas spotkań.

Informacje o dwukrotnym przyjęciu dawki szczepionki będzie widoczna w wyznaczonym miejscu specjalnej, bezpłatnej aplikacji, która umożliwia szybką i rzeczywistą weryfikację szczepienia COVID-19. Celem takiego programu jest zachęcenie jak największej ilości osób do skorzystania ze szczepionki na koronawirusa Warszawa. Motywacją jednak powinno być przede wszystkim troska o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Lista punktów została ogłoszona w ramach bezpłatnej opieki narodowego programu szczepień przeciw wirusowi. Zachęcamy do rejestracji w jednym z naszych punktów szczepień. Ważność pierwszego e-skierowania na szczepienie to 60 dni, dlatego zachęcamy do rejestracji. Szczepienie wciąż budzi wiele pytań, dlatego nasze prywatne centrum medyczne chętnie udzieli niezbędnych informacji. Prosimy wszystkie zainteresowane osoby o kontakt, ponieważ naszym priorytetem jest poszerzanie świadomości na temat zdrowia oraz zwiększanie możliwości szczepień.

Z uwagi na zdrowie wszystkich pacjentów, zwłaszcza z grupy ryzyka (m. in. osoby powyżej 70 roku życia, mieszkańcy domów opieki społecznej etc.), prosimy o wizyty w przychodni w wyznaczonej dacie. Szczegółowe informacje na temat wirusa i szczepionki mogą zostać podane po skorzystaniu z jednej z infolinii telefonicznych. Każdy pacjent otrzymuje konkretny termin szczepienia w konkretnym miejscu dla danej osoby, którego należy przestrzegać.

Chcesz się zaszczepić? Zachęcamy do rejestracji w naszym prywatnym centrum opieki medycznej.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej Akceptuję